بیت کوین

هنگامی که با خودی صنعت فناوری صحبت می کنید که بیت کوین به کجا می رود ، دو مقایسه بسیار متفاوت اجتناب ناپذیر است: لامپ لاله و اینترنت.

منتقدان بیت کوین می گویند نشانه های دیجیتال مانند لامپ های لاله لند هلند قرن هفدهم است. آنها عجله وحشیانه و سوداگرانه ای ایجاد کردند که به سرعت ناپدید شدند و چیزی جز گل های زیبا و حساب های بانکی از بین نبردند.

از طرف دیگر ، معتقدین به بیت کوین می خواهند ما راجع به رمزهای ارز فکر کنیم که گویی آنها اینترنت هستند: مقوله فناوری گسترده ای که برای رسیدن به پتانسیل های خود مدتی طول کشید ، حتی اگر انتظارات در سال های اولیه از واقعیت پیشی بگیرد. اگر این درست باشد ، سقوط سال گذشته در قیمت بیت کوین مانند شلوار dot-com بود؛ یک بازگشت موقت قبل از رسیدن به ایده های بزرگ.

بعد از چند سال پیگیری بیت کوین ، فکر می کنم هیچ یک از این مقایسه ها کاملاً مؤثر نباشد. بیت کوین نه یک فلاپ غیر قابل تحسین است و نه یک معجزه اقتصادی.

آیا به همه چیزهای فناوری علاقه مند هستید؟
خبرنامه Bits جدیدترین اخبار مربوط به Silicon Valley و صنعت فناوری را به روز می کند.

ثبت نام
تبلیغات

پس چیست؟ ما هنوز چند سال از هر نوع شفافیت در مورد جایگاه این فناوری در جهان برخوردار هستیم. اگر می خواهیم تصور کنیم که ممکن است در کجا قرار دارد ، باید ببینیم زیر قیمت سنگین برای درک چگونگی استفاده امروز و چه کسی از آن استفاده می کند.

دلالان ، فروشندگان مواد مخدر و مستضعفان: در حال حاضر چگونه ارزهای رمزنگاری استفاده می شود
در ابتدایی ترین سطح ، بیت کوین روش جدیدی برای نگهداری و ارسال ارزش به صورت آنلاین معرفی کرده است. هر کسی می تواند یک کیف پول بیت کوین را باز کند و از یک دوست یا یک غریبه پول دریافت کند. این سیستم بدون داشتن مجوز مرکزی ، به لطف شبکه ای از رایانه ها که برخلاف شبکه رایانه هایی که از اینترنت پشتیبانی می کنند ، کار نمی کند.

حتی پس از شلوغی سال گذشته ، کاربران بیت کوین به طور کلی هر روز چیزی بین 400 تا 800 میلیون دلار بیت کوین را از طریق شبکه در سراسر شبکه ارسال می کنند ، براساس داده های blockchain ، رهبری عمومی که در آن تمام معاملات بیت کوین ثبت شده است.

این حجم روزانه کمتر از نصف میانگین روزانه خدمات پرداخت پی پال است. اما این فعالیت بسیار بیشتر از شبکه ای است که قبل از افزایش قیمت در سال 2017 صورت گرفته است.

تبلیغات

همانطور که طرفداران نسخه لامپ لاله بیت کوین به شما خواهند گفت ، بیشتر معاملات امروز سوداگرانه است: افرادی که بیت کوین را خریداری و می فروشند به این امید که در آینده ارزش بیشتری داشته باشد. یک دیدگاه سخاوتمندانه ، بیت کوین را با طلا مقایسه می کند ، کالایی کمیاب که از ارزش بالا و پایین می رود و جایگزین ارزهای ملی می شود.

طبق گفته Chainalysis ، معاملات سوداگرانه تقریباً 60 تا 80 درصد از کل معاملات موجود در این صندوق را به خود اختصاص داده است ، و این یک استارت آپ است که برای شرکت های بزرگ و دولت ها تجزیه و تحلیل این شرکت را انجام می دهد. بیشتر این معاملات بیت کوین است که بین مبادلات cryptocurrency در سراسر جهان حرکت می کند.

هنوز هم تقریباً رمز و راز وجود دارد که 20 تا 40 درصد معاملات دیگر را شامل می شود. هیچ کس نمی تواند کاربران بیت کوین را مجبور به ثبت هویت خود کند ، بنابراین Chainalysis و بنگاه های دیگر در مورد بسیاری از معاملات دچار مشکل هستند. اما آنها بخش های مفیدی را شناسایی کرده اند.

هنگامی که بیت کوین در سال 2009 معرفی شد ، بدون پرداخت هزینه ای که شرکت های کارت اعتباری آن را پرداخت می کنند ، به عنوان روشی جدید برای پرداخت آنلاین توصیف شده است. Chainalysis تخمین می زند که سال گذشته ، شرکت هایی که پرداخت های بیت کوین را اداره می کردند ، 0.3 درصد از کل معاملات بیت کوین یا 2.4 میلیارد دلار را به خود اختصاص دادند.

این یک دوز سالم از تجارت ظاهرا قانونی است ، اما نشانه خوبی برای بیت کوین نبود که در سال گذشته که قیمت بیت کوین در حال پایین آمدن بود ، در حال کاهش است ، طبق داده های Chainalysis.

بسیاری از طرفداران بیت کوین که من با آنها روبرو شده ام ، اعتراف می کنند که بهبود روش های سنتی پرداخت الکترونیکی را ارائه نمی دهند. از چند طریق ، این بدتر است. پرداخت با بیت کوین شما را ملزم می کند تا برای زمانی که در نشانه ها نگه دارید و در انتظار پرداخت هزینه باشید ، در بازار قیمت سفته بازیگر شوید.

انتخاب سر دبیر

یافتن هواپیمای آملیا ارهارت غیرممکن به نظر می رسد. سپس یک سرنخ شگفت آور آمد.

چرا ما در مورد LinkedIn صحبت نمی کنیم؟

هنگامی که Rape Onscreen توسط یک زن کارگردانی می شود

داده های پرداخت منجر به این سؤال می شود که فراتر از حدس و گمان ، این فناوری کجا می تواند شتاب بگیرد. قانع کننده ترین کاربردی که متعصبان بیت کوین در مورد آن صحبت می کنند ، ارزش آن برای افرادی در کشورهای سرکوبگر است که ارزهایی دارند که حتی فراتر از بیت کوین است.

تبلیغات

به عنوان مثال ، در ونزوئلا ، بیت کوین می تواند راهی را برای جابجایی پس انداز خارج از تورم تورمی ارائه دهد. به دلیل ماهیت باز بیت کوین ، ونزوئلا ها می توانند بدون جلوگیری از توقف دولت ، آن را بخرند.

داستان های ونزوئلا وجود دارد که از بیت کوین برای نجات پس انداز خود استفاده می کنند. به گفته تحلیلگر داده ، مت آلبورگ ، ونزوئلا ها سال گذشته بیش از 230 میلیون دلار بیت کوین را در محبوب ترین بستر فروش ، LocalBitcoin و coinextend خریداری کردند. این خریدها حتی با کاهش قیمت بیت کوین رو به رشد بود.